lafonten kimdir lafonten masalları lafonten eserleri lafonten hayatı lafonten ezop kimdir ezop masalları ezop eserleri ezop hayatı beydeba kimdir beydeba masalları beydeba hayatı beydeba eserleri kimdir lafonten fablları kimdir bu lafonten nereli lafonten nezaman dogdu lafonten fransız lafonten tilki ile leylek lafonten ödev lafonten kimdir  

Reklamlar

En Çok Oy Alanlar

En İyiler

İstatistikler

En Çok Arananlar

Reklam

Bize destek için sitenize, blogunuza
 bu kodu yerleştirebilirsiniz

BÖLGESEL ZAYIFLAMA: SOYA LiPOLiZ

 
REKLAMLAR

â??SOYA ENJEKSiYONUâ?

BÖLGESEL YAGLANMA VE SELÜLiTLERDEN KURTULMAK iÇiN YENi UMUDUMUZ

Kimi insanlarin kilosu fazla olmadigi halde, bazi yerlerinde asiri yag birikimi olusur. Örnegin bacaklari, kalçalari, karni, özellikle erkeklerde bel çevresi oransiz bir sekilde genisler. Kadinlarin çogunda sellülit vardir. Bazilarinda gidi yaglanir. Bunlar . her zaman fazla kilolar ile ilgili degildir. Hatta kilo verdikçe insanin yüzü süzülür, her tarafi incelir hatta sarkabilir ama asil kurtulmak istedigi yaglar veya sellülitler, yerli yerinde kalir.. Böyle durumlarda bölgesel incelme için ya özel bir egzersiz programi izlenir yada belirli klinik yöntemlere basvurulur. Klinik yöntemlerin baslicalari; Mezoterapi, karboksi terapi, elektrolipoliz, liposuction veya dogrudan dogruya cerrahi müdahaledir. Son zamanlarda estetik dünyasi, oldukça etkileyici yeni bir yöntem daha yaratti; Bu yöntemin adi â??Lipoliz injeksiyonuâ? yada â??Lipodissolveâ? tedavisi ve öncekilerden çok daha etkili görünüyor.

Lipodissolve tedavisi hakkinda:

Diyelim ki herhangi bir yerimizde eritemediginiz bir yag kütlesi var. O bölgeye lipoliz ignesi yapilir. Bunu takibeden sürede sorunlu bölge yavas yavas incelmeye baslar. Seans araliklari hastanin durumuna göre belirlenir. Toplamda 4-5 defadan fazla uygulanmaz. Bu injeksiyonlar bazen 6 aylik bir döneme yayilir. Birçok durumda 2-3 seans uygulama yeterlidir. Lipoliz tedavisinin en büyük özelligi bu yavas ama derin erime sürecidir. ilacin zerkedildigi yag dokularinda dogal bir metabolik süreç harekete geçerek yaglari eritir ve vücuttan atilmasini saglar.

Her türlü yag bezesinin yani sira, uygulanabilecegi alanlar oldukça çesitlidir:


Vücutta:

- Kalçalardaki yag birikimleri

- . Uyluklarin iç kisimlari

- Poponun yeniden sekillendirilmesi

- Bel bölgesinde yaglanma

- Kalçalardaki fazlaliklar

- Karin bölgesi

- Omuz ve kollardaki yag fazlaliklari

- Üst koldaki sarkmalar

- Dizlerde

- . Sirt bölgesinde kivrim olusturan fazlaliklar

Yüz ve boyun:

- Gidi yaglari

- Çene kenari fazlaliklari

- Sis yanaklar

- Göz alti torbalari


Sellülit tedavisi:

- Uyluklar

- Popo

- Üst bacaklar arka ve yan kisimlari


Lipodissolve mantigi bir bakima mezoterapiye benzetilebilir. Ancak aralarinda büyük farklar vardir. Bir kere mezoterapi 4 mm.lik ignelerle, 2 cm. aralarla yapilir. Lesitin ise 13 mm.lik ignelerle, yaklasik 8 cm.lik araliklarla uygulanir. Sonra mezoterapide çesitli ilaçlar bir araya getirilerek bir kokteyl hazirlanir. Oysa lipodissolve 1 tek ana ilaçtan yararlanir. Ben Türkiyeâ??de mezoterapiyi ilk uygulayanlar ve ona en çok inanan insanlar arasindayim. Buna ragmen soya injeksiyonlarinin daha etkili oldugunu söyleyebilirim.

Yan etkileri:

Bu terapi 1995 yilinda Brezilyaâ??da kullanilmaya baslandi. FDA onayini yeni almis olmasina ragmen, bir süredir Avrupa ve Amerikaâ??da çok büyük ilgi görüyor. Ülkemizde simdilik az sayidaki lisansli doktor tarafindan uygulaniyor. Tedavi sonuçlari incelendiginde, lesitin ignelerinin bugüne kadar hiçbir ciddi yan etkisi olmadigi görünüyor. Her insanda ve her bölgede ayni verimliligi göstermedigi de biliniyor. Kadinlarda erkeklere oranla daha basarili sonuçlar aliniyor. igne yapildiktan sonra geçici bir morarma, bazi insanlarda hafif yanma olabiliyor. Yaglarin erime süresi ve orani ise kisiden kisiye degisiyor.

Soya Lesitin

Karacigerimizin ürettigi Lesitin, soya fasulyesinde bol miktarda bulunur . Lesitin vücudumuz için son derece önemli bir maddedir. Hiçbir hücre lesitin olmadan varolamaz. Beyin, sinir sistemi ve organlarimizin hiçbiri islevlerini yerine getiremez. Öte yandan, lesitin vücuttaki yaglarin tasinmasinda ve kanimizdaki yag oranini kontrol etmekte önemli bir rol oynar. Kolesterol ve diger yaglarin suda dagilmasini ve vücuttan atilmasini saglar. Hatta bazi doktorlar zayiflama diyetlerinde lesitinâ??in bu özelliginden faydalanirlar.

Mucize mi?

Lipodissolve tedavisi hiçbir zahmete girmeden kilo vermek için yararlanabilecegimiz mucize bir yöntem olarak düsünülmemelidir. Yani hareket etmeyip, önümüze geleni yiyerek, soya igneleri yaptirarak formumuzu korumayi ümit edemeyiz. Bu yöntemden . esas olarak bölgesel yaglanmadan kurtulmak ve seklimizi restore etmek için yararlanabiliriz. Soya enjeksiyonlari ile kilo verilmez ama bölgesel olarak vücut daralir ve giysi bedenleri küçülür. Ancak en önemlisi bu tedaviyi deneyimli bir doktora yaptirmaktir.

Bu günlük de bu kadarâ?¦

Dr. Yasemin Fatih AMATOFacebook'ta Arkadaşlarınla Paylaş

REKLAMLAR

Yorumlar

Ana Menü

Kategoriler

Dost Siteler

 

Sosyal Medyada
Sayfamızı
Paylaşır-
mısın?


Yandex.Metrica Anasayfa | Reklam | Bize ulaşın | Site Haritası | Rss

lafonten kimdir lafonten masalları lafonten eserleri lafonten hayatı lafonten ezop kimdir ezop masalları ezop eserleri ezop hayatı beydeba kimdir beydeba masalları beydeba hayatı beydeba eserleri kimdir lafonten fablları kimdir bu lafonten nereli lafonten nezaman dogdu lafonten fransız lafonten tilki ile leylek lafonten ödev lafonten kimdir