lafonten kimdir lafonten masalları lafonten eserleri lafonten hayatı lafonten ezop kimdir ezop masalları ezop eserleri ezop hayatı beydeba kimdir beydeba masalları beydeba hayatı beydeba eserleri kimdir lafonten fablları kimdir bu lafonten nereli lafonten nezaman dogdu lafonten fransız lafonten tilki ile leylek lafonten ödev lafonten kimdir  

Reklamlar

En Çok Oy Alanlar

En İyiler

İstatistikler

En Çok Arananlar

Reklam

Bize destek için sitenize, blogunuza
 bu kodu yerleştirebilirsiniz

Dis Beyazlatma Dt. Ülkü KOLOGLU

 
REKLAMLAR

Dis Beyazlatma
Dt. Ülkü KOLOGLUDis Hekimligi

Gülümseyisimizden memnun ama dislerimizin renginden memnun degilsek kullanacagimiz bir yöntemdir. Büyük estetik girisimlerden daha kolay ve ucuzdur. Arastirmalar dishekimi gözetimi altinda yapilan uygulamalarin, güvenli ve etkin oldugunu göstermistir. Dis ve disetlerine zarar vermez. Sadece tedavi sirasinda hafif soguk sicak hassasiyeti görülebilir.
Uygulama 2 çesittir:
a) Ev Tipi: Hekim agizdan ölçü alir ve silikon dis kaliplari hazirlar. Bununla beraber hastaya beyazlatma ilacini verir. Hasta bu kalibin içine ilaci koyar ve günde 6-8 saat süreyle bir hafta kadar kullanir. Uygulama bitiminde disler beyazlamis olur.
b) Klinik Tipi: Beyazlatma ilaci deneyimli bir . hekim tarafindan dise uygulanir. Bu ilacin üzerine bu konu için özel hazirlanmis isin cihazlariyla beyaz isik uygulanir. Bu islem sonucunda dis beyazligi hemen gözlenir.
Renklenmenin tipine, hekimin tecrübesine, hastanin sartlarina bagli olarak bu yöntemlerden biri seçilir.
Dislerin rengini tekrar eski kötü rengine tasiyabilecek aliskanliklar devam ediyor ise (yogun çay, kahve, tütün, sarapâ?¦tüketimi) alti ayda bir pekistirme tedavisi gerekebilir.
Klinigimizde bu iki yöntem de kullanilmaktadir.
Ofis tipi beyazlatma için ZOOM teknolojisini kullanilmaktadir. Bu teknoloji Amerikan DiscusDental firmasinin ürünüdür ve Amerikan saglik örgütü olan FDA tarafindan onaylanmistir. Özel lambasi ile dislere zarar vermeksizin emniyetli sekilde dis beyazlatmada kullanilmaktadir. Zoom beyazlatma sisteminin uygulamasi . basit birkaç asamadan olusur. Bunlar söyledir:
Arastirmalar dishekimi gözetimi altinda yapilan uygulamalarin, güvenli ve etkin oldugunu göstermistir. Dis ve disetlerine zarar vermez. Sadece tedavi sirasinda hafif soguk sicak hassasiyeti görülebilir.

Dudaklar ve disetleri özel bir malzeme ile örtülür.

Dislerin üzerine zoom beyazlatma jeli sürülür. “Özel Zoom lambasi “ile aktive olan jel disin iç katmanlarina inerek lekeleri yokeder.

Bu 15 dakikalik uygulama 3 defa tekrarlanir.

Jeller temizlenir ve beyazlatma kontrol edilir.
Genellikle 45 dakikalik ofis uygulamasi dislerin 8- 10 ton arasinda açilmasini saglamaktadir. Ancak gerekli durumlarda ev tipi ile desteklenmektedir.
Ofis tipi uygulamasi için uygun olmayan agizlarda yada ofis tipi beyazlatmaya ek olarak ev tipi . beyazlatma yapmaktayiz. Bu uygulama için öncelikle dislerinizin özel ölçüsü alinarak alçi modeller elde edilir. Sonra laboratuvar tarafindan dislerinize uygun, çok ince seffaf, silikon kaliplar hazirlanir. Ev tipi uygulamada uygulama süresine göre gün içinde yada gece yatarken uygulama yapilir. Ortalama 2-6 saat arasinda plaklarin agizda kalmasi gerekmektedir. Eger sadece ev tipi . kullanilarak beyazlatma yapilacak ise 7-14 gün içinde disler belirgin sekilde beyazlamis olur. Ofis tipine yardimci olarak yapilan uygulamalarda 3-6 gün arasi kullanim yeterli olmaktadir. Dis beyazlatma sadece kendi dislerinizde etkili olacaktir. Porselen kaplamalar ve dolgulara etki etmemektedir.Facebook'ta Arkadaşlarınla Paylaş

REKLAMLAR

Yorumlar

Ana Menü

Kategoriler

Dost Siteler

 

Sosyal Medyada
Sayfamızı
Paylaşır-
mısın?


Yandex.Metrica Anasayfa | Reklam | Bize ulaşın | Site Haritası | Rss

lafonten kimdir lafonten masalları lafonten eserleri lafonten hayatı lafonten ezop kimdir ezop masalları ezop eserleri ezop hayatı beydeba kimdir beydeba masalları beydeba hayatı beydeba eserleri kimdir lafonten fablları kimdir bu lafonten nereli lafonten nezaman dogdu lafonten fransız lafonten tilki ile leylek lafonten ödev lafonten kimdir