lafonten kimdir lafonten masalları lafonten eserleri lafonten hayatı lafonten ezop kimdir ezop masalları ezop eserleri ezop hayatı beydeba kimdir beydeba masalları beydeba hayatı beydeba eserleri kimdir lafonten fablları kimdir bu lafonten nereli lafonten nezaman dogdu lafonten fransız lafonten tilki ile leylek lafonten ödev lafonten kimdir  

Reklamlar

En Çok Oy Alanlar

En İyiler

İstatistikler

En Çok Arananlar

Reklam

Bize destek için sitenize, blogunuza
 bu kodu yerleştirebilirsiniz

GÜZELLESME PROGRAMI SiZE ÖZEL

 
REKLAMLAR

GÜZELLESME PROGRAMI SiZE ÖZEL OLMALIDIR

Farkli sorunlar, farkli ciltler, farkli yöntemlerâ?¦

Televizyonlarda, gazete ve dergi sahifelerinde her gün yeni bir güzellik yöntemi tanitiliyor. Biri digerini tahtindan indiriyor, bir baskasi mucizeler yaratiyor! Eminim akliniz karisiyordur. Esasinda bunlarin her birisinin olanaklari, kullanim amaçlari farklidir. Her yöntem herkese uygun degildir. . Çogu zaman bu islemler birbirini tamamlamak üzere kullanilir. Önemli olan, dogru zamanda, dogru miktarda, uygun ciltte, en isabetli tedaviyi uygulamaktir.

Yüzü ve boynu gençlestirmek, cildi düzgünlestirmek için en yaygin olarak kullanilan kozmetik yöntemler söyle siralanabilir;

â?« Estetik ameliyatlar

â?« Botox

â?« Dolgu maddeleri

â?« Mezoterapi

â?« Kimyasal peelingler

â?« Mikro dermabrazyon

â?« Isik tedavileri

â?« Karbossi terapi

Estetik cerrahi: Eskiden, yüz germe ameliyatlarinda, sadece sarkan derilerin fazlasi kesilir ve toparlanirdi. Oysa günümüzün estetik cerrahlari, deri altindaki kaslarda ve yag dokusunda isçilik yapiyorlar. Böylelikle hem çok daha uzun ömürlü, hem de çok daha dogal görünen sonuçlar elde edilebiliyor. Birçok durumda ameliyattan sonra dolgu takviyesi yapiliyor. Ameliyattan sonra kalabilen bazi ince kirisikliklar; lazer, botoks ve dolgularla azaltiliyor.

Botox: Botox esas olarak, mimiklerin yol açtigi ve â??kirilma hattiâ? olarak tarif edilen, kirisikliklara karsi etkilidir. Botox uygulamasi varolan kirisikliklari giderir, yeni kirisikliklarin olusmasini engeller. En etkili oldugu çizgiler; alindaki kirisikliklar, kas çatma çizgileri, göz çevresindeki â??kaz ayaklariâ? ve göz kapaginin kaldirilmasidir.

Dolgular: Bu teknigin yeri de çok özeldir. Dolgu uygulamasiyla; dudaklari kalinlastirmak, burun kenarlarindan dudaga dogru uzanan (nasolabial) çizgileri gerginlestirmek, kaslarin arasindaki çukurlari yok etmek, dudak üzerindeki dikey çizgileri azaltmak, yanaklardaki, elmacik kemiklerindeki veya çenedeki çöküntüleri gidermek gayet kolaydir..

Mezolifting: Bu tedavide cilt altina genellikle; Antioksidan vitaminler, selenyum, ginko biluba, enginar özü (articol), Asitil-L Carnitin, meyve asitleri (glikolik asit), dolgularda kullanilan ve harika bir nem tutucu olan hyaluranic asit gibi çesitli maddeler ve somon baligi DNA’si verilir. Alin, göz çevresi, yanaklar, dudak kenari, dudak üzeri, boyun ve ellere uygulanir. Boyun bölgesine uygulandiginda gidi yaglari azalir ve sarkmalar düzelir.

Peeling: Kimyasal, mekanik (dermabrazyon) veya lazerle yapilan tüm peelingler, cilt yüzeyinin kontrollü bir sekilde soyulmasi ve uyarilmasidir. Böylece cildin ölü tabakasi atilir, uyarilan alt derideki kan dolasimi, hücre üretimi ve kollajen doku canlanir. Peeling; kirisiklar, akneler, iz ve leke tedavilerinin tümünde etkilidir.

Lazer : Lazer isinlari kozmetikte çok çesitli amaçlarla kullanilir. â??Lazer Resurfacingâ? derin bir peeling islemidir. Sarkma ve çizgileri azaltmakla kalmaz, cilt altindaki kollajen dokuyu da canlandirir. Göz altindaki morluklari gidermek için en etkili yöntem lazerdir. Beyaz ciltlerde çok basarilidir ancak esmer ciltlerde biraz sorun yaratabilir.

Foto-rejuvenation: FOTO (IPL) veya Intense Pulse Light olarak taninan bu isik tedavisi, peeling çesitlerinden ve lazerden farkli olarak, cildi hiç soymadan yeniler ve gençlestirir. Yüz-boyun ve ellerde uygulanir . Foto . rejuvenation seanslari, kollajen dokusunu düzenleyip arttirir, kirisikliklari gözle görünür ölçüde azaltir. Öte yandan leke ve izleri hafifletir, ince kilcal damarlari (telejenktazi) iyilestirir.

Karbossi terapi: Cilt altina karbondioksit gazi enjekte edilmesidir. Karbondioksit bir yandan yag hücrelerini yok eder, diger yandan kan dolasimini canlandirir. Uygulama yapilan bölgeye bol miktarda oksijen ulasmasini saglar. Karbossi terapi, çatlaklarin tedavisi ve yüz-boyun cildinin gerilmesinde de son derece etkilidir. Buna ragmen en fazla bölgesel zayiflama ve sellülit tedavisi için kullaniliyor.

Yukarida siraladigim teknikler, birbirinin tam olarak alternatifi sayilmazlar. Her birinin yeri farklidir. Ustaca hazirlanmis bir cilt gelistirme programinda, çogu zaman bunlari kaynastirmak, bir arada kullanmak gerekir. Bazi insanlarin isik alerjisi vardir, kimileri mezoterapi ilaçlarini kaldiramaz. Botoxâ??un veya dolgunun etkili oldugu çizgiler ayni degildir. Öte yandan peeling çesitlerinin her biri, mezolifting veya foto rejuvenation degisik yararlar saglarlar. Birçok estetik ameliyat dolgu teknikleriyle tamamlanir. Operasyon sonrasinda cildi korumak için yine nestersiz yöntemlerle bakim yapilir. Bütün bunlar, deneyimli bir doktorun gözetiminde ve özenle hazirlanacak, size özel bir programla basariya ulasir.

Dr. Yasemin Fatih AMATOFacebook'ta Arkadaşlarınla Paylaş

REKLAMLAR

Yorumlar

Ana Menü

Kategoriler

Dost Siteler

 

Sosyal Medyada
Sayfamızı
Paylaşır-
mısın?


Yandex.Metrica Anasayfa | Reklam | Bize ulaşın | Site Haritası | Rss

lafonten kimdir lafonten masalları lafonten eserleri lafonten hayatı lafonten ezop kimdir ezop masalları ezop eserleri ezop hayatı beydeba kimdir beydeba masalları beydeba hayatı beydeba eserleri kimdir lafonten fablları kimdir bu lafonten nereli lafonten nezaman dogdu lafonten fransız lafonten tilki ile leylek lafonten ödev lafonten kimdir