lafonten kimdir lafonten masalları lafonten eserleri lafonten hayatı lafonten ezop kimdir ezop masalları ezop eserleri ezop hayatı beydeba kimdir beydeba masalları beydeba hayatı beydeba eserleri kimdir lafonten fablları kimdir bu lafonten nereli lafonten nezaman dogdu lafonten fransız lafonten tilki ile leylek lafonten ödev lafonten kimdir  

Reklamlar

En Çok Oy Alanlar

En İyiler

İstatistikler

En Çok Arananlar

Reklam

Bize destek için sitenize, blogunuza
 bu kodu yerleştirebilirsiniz

Kozmik Bioenerji

 
REKLAMLAR

Kozmostan gelen ve orada daima mevcut olan bioenerji yeryüzünde bulunan insan organizmasinin hücrelerine, bitki tohumlarina, yani çevremizde bulunan bütün canlilara “moleküler” seviyede etki eder.
 
Bugünkü ilmin kabul ettigi gibi, kozmik bioenerji; hücrelerin ilk önce dis membrani seviyesinde iyonlarin geçirgenlik yetenegine etki ederek, membran düzeyinde iç ve dis iyonlarin farkliligini olusturarak elektrik potansiyel farkini ortaya çikarip hücrenin elektrik geçirgenliginin degismesine sebep olur. Böylece ayni zamanda hücre içinde bulunan organoidler ve onlarda bulunan polimerlerin poliyarligi degismekle bu polimerlerin kurulusunda konformasyon yani degisiklik ortaya çikar.
Hücre seviyesinde bu sualar, radyo dalgalari ve biyolojik aktif hücrelerde fizyolojik aktif maddelerin ortaya çikmasina etki eder, böylelikle fizyolojik aktif maddeler esasen birlestirici olan hücrelerde sentez olunur. Böylelikle aktif maddeler kateholominler, prostoglendinler, kininler ve digerlerinde ilk önce kan devrini ve maddelerin mübadelesini hizlandirir. iste bu reaksiyonlar pozitif yüklü dalgalarin etkisi ile hizlanir. Böylelikle hücrelerde olan enerji jenerasyonuna yardim ederek hücre dahilindeki proseslerini -proteinlerin parçalanmasini, sulu karbonlarin, ATP’nin sentezini ve parçalanmasini, sulu karbonlarin, yaglarin enerji kaynagina dönüsmesini- saglayarak enerji kaynagi olarak istifade olunmasini hizlandirir. Biz bu izahlardan sonra diyebiliriz ki, organizmalarin ihtiyacina bagli olarak bu her iki (pozitif=müspet, negatif=menfi) enerji çesidinden de yararlanmak, her zaman için mümkündür.
 
Sonuç itibariyle, “kozmos”ta daima mevcut olan bu enerji çesitlerinin birbirine oranlarinin bozulmasini yani müspet veya menfilerinin azalip çogalmasini, organizmalarin “hastalanmasi” ile izah etmek mümkündür.
 
21. yüzyilin internet çaginda teknik gelismelerin bugünkü seviyesi ve gelecekteki perspektifleri bize sunu göstermektedir ki, “globallesen; ekolojik problemlerin yükselen bir ivme gösterdigi ve bu ivmenin katlanarak arttigi, yaslanan dünyamizdaki insan topluluklarina bütünüyle ve ayri ayri sahislar seviyesinde psiko-emisyonel yüklenmelerin giderek artisi, dengelerin bozulmasi, insan, çevre ve saglik sistemine yeni bakis açilarinin zorunlulugunu” ortaya koymustur.
 
insanlarin içinde yasadiklari tabiatin ayrilmaz bir parçasi olduklari hiç kimse tarafindan reddedilmesi mümkün olmayan bir gerçektir.
 
Fakat insanin tarihî seyri içindeki antropojenik faaliyeti, içinde yasadigi tabiattan gitgide “uzaklasmasi” ve çevrenin dogalliginin yapay sekilde degistirilmesi; insanlik için çözülmeyecek problemleri de beraberinde getirmektedir.
 
Bu gerçekleri göz önüne alarak bahsedilen bu sistemin karsilikli etki ve alakalarinin ögrenilmesi gerekir. Biyolojik bir sistem gibi insanin bioenerjetik ve kozmoz enformasyonundan nasil istifade edebileceginin, insanin ve yeryüzündeki baska bütün canli organizmalarin korunmasinin, saglamlastirilmasinin ve bu . amaçla bioelektronik cihazlarin gelistirilip istifade alanlarinin artirilarak nazari arastirmalarin yaninda uygulama alanlarinin genisletilmesinin gerekliligi ortaya konulmalidir.
 
Bu konunun önemine binaen eski S.S.C.B’de dünyayi iki bin yilinda bahsi geçen tehlikelerden korumak ve bu asrin bu harika teknolojisine sahip olmak amaciyla uzun yillar süren bir çalisma baslatilmis ve kozmosdaki enerjiden istifade edilerek hazirlanan bir merkez Kafkasya’da kurularak çalismaya baslamistir.
 
Bununla ilgili tüzel ve özel gönüllü kuruluslar ilmî, metodik çalismalarini, “Azerbaycan Türkiye Bilim ve Bulus Adamlari” birligi olarak dünyaya tanitmaya gayret göstermektedir. Bu merkezde pek çok bilim adami görev yapmistir ve yapmaktadir. Bugün bu merkezde yüksek kozmik bioenerjili degisik ürünler elde edilebilmekte ve enerji yüklü ürünlerin ve enerjiyi “uzak mesafelere transfer edebilme” parametrelerinin sinirlari tayin edilebilmektedir.
 
Bu teknolojiden, yani radyo dalgalariyla teshis koyma ve tedavi yönteminden, ABD’nin Teksas eyaletindeki merhum Michael De Bakey’in de baskanlik ettigi tibbî arastirma merkezinde de zaman zaman yararlanilmaktadir.
 
Kafkasya’da kurulan bu kozmik bioenerji merkezinde müsbet potansiyelli (etkili) kozmik bioenerjinin muhtelif materyallere verilebilmesinin optimal rejimi tecrübe edilmektedir. Ayrica bunlarin faydali oldugu kozmik enerji ile ilgili teknik aletlerce tespit edilerek ilim merkezlerinin resmî raporlariyla yayinlanmistir.
 
Bu kozmik merkezde yapilan faaliyetlerden ortaya çikan sonuçlara göre elde edilen bioenerjistik aktiflige sahip her alanda istifade edilen bu materyallerin . muhtelif proseslere ve alanlara etki mekanizmasinin ögrenilmesi daha da gelistirilip bundan sonraki çalisma ve arastirmalarin derinlestirilerek yapilmasi, bizi, bugün gelinen noktadan çok daha ileriye götürme konusunda umutlandiriyor.
 
Kozmik merkezde bugüne kadar yapilan deneme çalismalari hastanelerde, kozmik arastirma merkezlerinde, üniversitelerde devam etmis, bugün gelinen noktada Azerbaycanli, Rus ve Türk arastirmacilarin basarili çalismalari sonucunda tip, sanayi ve tarim alaninda müsahhas, elle tutulur sonuçlar elde edilmistir.
Kozmik merkezde, ilk elde edilen “kozmik enerji etkili malzeme” özel bir “know-how” teknolojisi ile üretilmistir. Bu teknolojiler; yapisinda kozmik fezada bulunan 1016 mikrona kadar olan mikroorganizmalari üzerinde toplayan “özel fermentteki silikat bilesimleri” seklinde izah edilebilecegi gibi; bir baska deyisle kompleks iyonlu (Na, K, Ca v.s) alimosilikat tertipli “yüksek enerjili bir malzeme” seklinde de izah olunabilir.
Bu malzeme SIO2, Al2O3; Na2O, SIO2 veya baska oranlarda aktif iyonlarin miktarini, amaca uygun formda seçerek malzemeye degisik, gerekli olan özellikler verilebilmektedir.
 
KOZMiK SU
Bu aktif iyonlar malzemelerdeki serbest su moleküllerine, keza kristallesen su moleküllerinin H-OH baglantisina etki ederek ve aralarindaki mesafeyi degistirerek serbest radikallerin olusmasina sebep olurlar. Bu arada tek olan hidrojen radikali çevreden absorbe edilen bazi bilesmelerden CH3, C6H5 ve ayrica dengelenmemis elektronlari olan aktif ve kinetik serbestlige sahip olan diger radikallerin de olusmasina sebep olabilmektedir.
Günümüz Teknolojisi ve Kozmik Enerji
Bütün bu çalismalarda tespit edilmistir ki, kompleks iyonlu alimoslikatin terkibini olusturan elemanlarin belli oranlarda malzemenin bütün hacminde radikallerin olusmasi prosesi çevre ile sürekli bir temas ve kozmik isinlanmanin sonucunda da bu temas araliksiz devam etmektedir.
 
iste bu özellikten dolayi malzeme daima bioenerjik akümülatör gibi çalisip, olusturdugu, “Kozmik Enerji”, “Radyo Dalgasini” gerekli olan materyallere veya gerekli görülen bütün canli organizmalara transfer edilebilme imkan ve sartlarini saglamaktadir.
Yapilan bütün bu ilmî çalismalar sonucunda mevcut teorik teamüller ve anlayislar, olusan bu “kozmik bioenerjinin” potansiyel dalga karakterli bir hareketlilige sahip oldugunu ve belli bir frekans araliginda yayildigini bize göstermektedir.
 
Bu serbest radikallerin sinüsoidal hareket hiz-frekansina ve radikaller arasi mesafesi degistirilmis su moleküllerinin hareket hiz-frekansina esas olarak yapilan hesaplamalar göstermistir ki, kozmik bioenerjik sualanma 10….100 mikrometre araliklar arasindaki dalga uzunlugunda ve 3,5.106-3,5.107 Hertz hiz-frekans sinirinda yer almaktadir. Bu “Hiz Siniri” canli hücrelerin yaydigi enerji ile çok yakin bir iliski ve ilgiye sahiptir.
 
iste bu bioenerjik sualanmanin yukarida tespit edilen parametrelerde olmasi, direkt olarak, hücre yüzeyinde yer alan prosesleri dogrudan etkilemektedir.
 
Bildigimiz gibi hücre içindeki maddeler mübadelesinin (protein, albümün, karbohidrojen, karbohidroksit ve mineral mübadelesi) yer almasi, hücrenin dis plazmatik membran tabakasinin ultra mikroskobik mesamelerden hücrenin beslenmesi, yasayip büyümesi için hücreler arasi sivida erimis maddelerin geçmesi ve maddeler mübadelesi sonucunda olusan atiklarin ve ifrazatin disari atilmasi ile nitelendirilir. iste bütün bu proseslerin normal olarak gerçeklesmesinde hücrenin “elektrik potansiyelinin” rolü esastir.
 
Çesitli sebepler sonucunda olusan “hastalanma” hallerinde hücre yüzeyinde biokimyevî proseslerin bozulmasi sonucunda hücre membrani ve hücrenin tamamen sikilip genislemesi zorlasir ve hücredeki atiklar ve diger ifrazat toplanip hücre içinde kalir.
“Bioenerjik sualanmanin” dalga uzunlugu “hücrelerin ölçüleri” ile kiyaslanabilecek ölçülerde oldugundan yani kiyaslanabileceginden fermentlerin istiraki ile gerçeklestirilen biokimyevi reaksiyonlarin hizi; bioenerjik dalga hizina uygun oldugundan dolayi hücrenin aktiflesmesi ve hücre içindeki maddeler mübadelesinin normallesmesi mümkün olabilmektedir.
Eger bioenerjik sualanma ile etkisi belli bir zaman içinde muntazam olarak devam edilirse hücrede enerji emilmesi-yutulmasi ile gerçeklesen biokimyevi reaksiyonlar hizlanir ve böylece enerjinin ayrilmasi ile gerçeklesen reaksiyonlarin aktiflesmesi saglanir.
Sonuç itibariyle yukaridaki bu proseslerin belli bir “nizam” ve “intizam” içinde gerçeklesmesi ile yeni hücrenin seviyesinde-yüzeyinde bir biokimyevî reaksiyonun yürümesi için gerekli olan enerjinin yaninda bulunan diger hücrede bir biokimyevi reaksiyon olusturdugumuzda birbiriyle mübadele olur ve hücrenin metabolizmasi da böylelikle yenilenir (rezonans etki).
 
Böylelikle ortaya çikarilan degisik parametrelerdeki kozmik bioenerjik sualanma ile ve sualanmis degisik formadaki materyallerle direkt hücre yüzeyinde bitkilerde ve hayvanlarda yer alan prosesleri etkileyerek “tedavi-proflaktik amaçla” insan saglamliginin çesitli alanlarinda uygulanmasi mümkün olmaktadir.
 
Bundan baska degisik parametrelerdeki “kozmik bioenerjik sualarin-dalgalarin” “toprak yapisina” uygulanmasiyla topraktaki iyonlasma ile bio-ultra ses dalgalari meydana gelmesi sonucunda topraktaki “bütün canlilara” etki ettigi gibi onlarin yüksek inkisaflarina ve topraktaki insan sagligina zarar veren “toksik” “atik, zararli” maddeleri de parçalayarak yüksek enerjili canli bilesimlerin olusmasinda da . kullanilabilmektedir.
 
Bugüne kadar yapilan arastirmalarla sanayi alaninda da degisik olumlu sonuçlar alinmasi “kozmik bioenerjik sua dalgalarin” pek çok alanda uygulanma imkani oldugunu göstermis ve bu yapilan arastirmalar sonucunda ispatlanmistir.Facebook'ta Arkadaşlarınla Paylaş

REKLAMLAR

Yorumlar

Ana Menü

Kategoriler

Dost Siteler

 

Sosyal Medyada
Sayfamızı
Paylaşır-
mısın?


Yandex.Metrica Anasayfa | Reklam | Bize ulaşın | Site Haritası | Rss

lafonten kimdir lafonten masalları lafonten eserleri lafonten hayatı lafonten ezop kimdir ezop masalları ezop eserleri ezop hayatı beydeba kimdir beydeba masalları beydeba hayatı beydeba eserleri kimdir lafonten fablları kimdir bu lafonten nereli lafonten nezaman dogdu lafonten fransız lafonten tilki ile leylek lafonten ödev lafonten kimdir