lafonten kimdir lafonten masalları lafonten eserleri lafonten hayatı lafonten ezop kimdir ezop masalları ezop eserleri ezop hayatı beydeba kimdir beydeba masalları beydeba hayatı beydeba eserleri kimdir lafonten fablları kimdir bu lafonten nereli lafonten nezaman dogdu lafonten fransız lafonten tilki ile leylek lafonten ödev lafonten kimdir  

Reklamlar

En Çok Oy Alanlar

En İyiler

İstatistikler

En Çok Arananlar

Reklam

Bize destek için sitenize, blogunuza
 bu kodu yerleştirebilirsiniz

Müze Maceram

 
REKLAMLAR


Hayatınızdaki en güzel gün hangisi?Benim en güzel günüm arkadaşlarımla bir müze gezisiydi.Şimdi size hayatımın en güzel gününü anlatacağım.
Eskiden yani 4.sınıftayken öğtetmenimiz ertesi gün gezi düzenleneceğini söylemişti.Çok sevinmiştik.Bize izin kâğıtları dağıttılar imzalatmamız için.
Ertesi gün, ellerimizde izin kâğıtlarıyla sıra olmuştuk.Çok sevinçliydim.Bir an önce otobüse binip,o müzeyi arkadaşlarımla gezmek istiyordum.
İzin kağıtları toplandıktan so nra otobüse yerleştik.En sevdiğim 3 arkadaşımla ben,otobüsün bir köşesine oturmuştuk.Konuşuyorduk.Arkadaşlarımın hepsi erekkti.Nedense erkeklerle ha iyi anlaşırdım okulda...Aramızdan en komiği Cihad,esprileriyle bizi güldürdüğünden zamanın nasıl geçtiğini anlamadık.
Geldiğimizde hepimizi bir heyecan sarmıştı.Çünkü ilk defa 5/A sınıfı olarak gidiyorduk bir müzeye...Arkadaşlarım ve ben müzeye geldiğimiz zaman öğretmenimiz uymamız gereken kuralları anlattı.Ondan sonra da içeriye girdik.Orada ismini şu an hatırlayamadığım bir makina gördük.Görevli kişi"Aranızdan saçı en uzun olan arkadaşınız hangisi?"Herkes arkadaşıma bakıyordu.O da tokalarını saçından çıkardı ve görevlilerin yanına gitti.Daha sonra görevliler"Şimdi gördüğünüz bu alet,eğer arkdaşlarınız 3 dediğim zaman eğilmezse onları öldürebilir" dedi.Herkes çok korkmuştu.Ama . arkadaşım daha da bir korkmuştu.Görevli"1-2-3" dedi.Arkadaşım 3ü beklemeden korku içinde yere çömeldi.Eli de makinedeydi.Göevli şaka yaptığını söyledi.Bizler için en korkutucu şakaydı.Ondan sonra bizler yani 5 ve 4. sınıflar gruplara ayrıldık.Hatırladığım kadarıyla gruplar 20şer kişiden oluşuyordu.Bizim grubumuz,ilk önce bir odanın içine girdik.O odanın içinde görevli"Arkadaşlar,buraya elinizi,ya da konulunzu koyun.Bu düğmeye bastığınız zaman Elinizin izi çıkar."Birkaç kere denedik.Çok şaşırdık.Ama daha göreceğimiz çok şey vardı.O odadan çıktıktan sonra bir balonun önüne geldik.Bu balona ısı verince yükseliyor,ısısını azaltınca da aşağıya iniyormuş.Çok şaşırdık.Görevli"Arkadaşlar,içine binilebilen balonlarda da bu yöntem uygulanır."Oradan çıkınca bir kürenin önüne geldik.Küreye elimizi değdirdiğimiz zaman,kürenin oratasından çıkan ışınlari elimizin olduğu yere geliyor.İki elimizi . koyduğumuz zaman ise ortasından biraz daha ışın çıkıyor.
Görevli bizi oradan çıkınca başka bir yere götürdü.Burada bir bisiklt vardı.Pedalını ne kadar hızlı çevirirsen,bisikletin önünde bulunan topo kadar yükseğe çıkarmış.Bunu nasıl yaptıklarını anlamadık açıkçası.
Oradan da çıktıktan sonra görevli"Arkadaşlar,şimdi de araçları nasıl kullanacağınızı öğrendiğini için sizi serbest bırakıyorum.İstediğiniz araca bakabilirsiniz."Ben oradan sonra başka bir yere gittim.Bir çember vardı.Üstüne çıktığında kollarını iki yana açtığın zaman daha yavaş,kollarını kapattığın zaman ise daha hızlıdönüyordu bu çember.
Daha sonra arkadaşlarımı bulmaya gittim.İçeride yoktular.Dışarıda bir kantinde takılıyorlarmış.Ben de yanlarına gittim.Birbirimize gördüklerimizi anlattık.Birer dondurma aldık.Herkes içerideydi.Yalnıca biz ve birkaç kişi vardı kantinde.Sonra bizi çağırdıklar.İçeriye girdik.Öğretmenimiz dışarıya çıkacağımızı söyledi.
Müzeden sonra başka bir yere geldik yürüyerek.Biz arkadaşlarımla yürürken hep gülüyorduk.Nedenini bilmediğimiz için gülüyorduk zaten:
Öğretmenimiz geldiğimizi söyledi.Birkaç çocuk gitar,piyano ve keman çalıyorlardı.Yaşları da bizden bir hayli küçüktü.Tebrik ettik onları.Birkaç kitap baktık.Ben gözlem kitabını aldım çevreyi gözlemlemek için.Bir saat kadar orada kaldıktan sonra otobüslere bindik.
Okula geri geldik.Çok üzülmüştüm.Çünkü bu gün hiç bitesin istiyorum.
O gece yatağıma yatmadan önce tüm olanları günlüğüme yazdım.Yatarken içimden"Ne gündü ama!"demekten kendimi alamadım...Facebook'ta Arkadaşlarınla Paylaş

REKLAMLAR

Yorumlar

Ana Menü

Kategoriler

Dost Siteler

 

Sosyal Medyada
Sayfamızı
Paylaşır-
mısın?


Yandex.Metrica Anasayfa | Reklam | Bize ulaşın | Site Haritası | Rss

lafonten kimdir lafonten masalları lafonten eserleri lafonten hayatı lafonten ezop kimdir ezop masalları ezop eserleri ezop hayatı beydeba kimdir beydeba masalları beydeba hayatı beydeba eserleri kimdir lafonten fablları kimdir bu lafonten nereli lafonten nezaman dogdu lafonten fransız lafonten tilki ile leylek lafonten ödev lafonten kimdir